İPTAL VE İADE KOŞULLARI

ÖDEMELER

​Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az % 10’u, bakiyesinin konaklamanın başlamasından en geç 45 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir. Bu durumda konaklama bedelinin % 10’u cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

İPTAL – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER

1- Ada Bacchus mücbir sebeplerden ötürü rezervasyonu iptal etme hakkını saklı tutar.

a. Tüketicinin konaklamanın başlamasına 30 gün kalana kadar iptal/değişiklik talep etmesi durumunda %10’luk kesintiyle beraber ücretin tamamı iade edilir.

b. Rezervasyon sahibi, konaklamanın başlangıcından 15-30 gün önce iptal değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %30’u, 7-15 gün önce iptal değişiklik talep etmesi halinde konaklama bedelinin %50’si, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

2- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, ihtimali, öngörülemez teknik hususlar konaklama için engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Rezervasyon sahibi ya da yakınlarının 10 günlük mutad iştigaline engel rahatsızlıkları ve ölümleri.

3- Ada Bacchus, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı rezervasyonları konaklama başlangıcından 30 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

Lang »